Close

Özel Oluşum Ortaokulu Öğrencisi Türkiye Birincisi Oldu

Yeşilay ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile bu yıl 9.’su gerçekleştirilen  “Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” yetenek yarışmasında Özel Oluşum Ortaokulu 7.Sınıf öğrencisi Melek Yaren KILIÇASLAN “Bağımlılık” temasıyla başvurduğu Edebi Eserler Dalında Kompozisyon Türkiye 1.’si oldu.

Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek yarışması ile çocuklarda ve gençlerde bağımlılığın yıkıcı etkisi konusunda farkındalık oluşturulmasını amaçlayan yarışmada öğrenciler yaptığı eserlerle önce kendi illerinde yarışmışlardı.

İzmir’de katılan okullar arasında il birincisi olan Özel Oluşum Ortaokulu öğrencisi Melek Yaren Kılıçaslan daha sonra il birincilerinin yarıştığı finalde yazdığı eserle Türkiye Birinciliğine layık görüldü.

3 Mayıs Cuma günü İstanbul’da tarihi Sepetçiler Kasrındaki Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Merkezinde ödül törenine öğrenci Melek Yaren Kılıçaslan ve okul müdürü Seçil Keser katıldı.

Melek Yaren Kılıçaslan ödülünü Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili tarafından aldı.

Okul müdürü Seçil Keser “2018-2019 Eğitim öğretim yılında okulumuz olarak bu aldığımız ilk derece olmadığını öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin bu anlamda gayretlerinden gurur duyduk” dedi.

Keser, ilçe, il dereceleri yanında matematik ve fen bilimleri derslerinde de Türkiye Geneli %1’lik ve %5’lik dereceler elde ettiklerini ancak bu son başarının Türkiye Birincilik derecesi ile taçlandırılmasından mutluluk duyduklarını, okul idaresi ve öğretmenleri olarak öğrencileriyle daha çok başarılara imza atacaklarına inandıklarını söyleyerek Türkçe öğretmenini, ailesini ve öğrenci Melek Yaren Kılıçaslanı tekrar tebrik etti.

https://www.facebook.com/olusumegitimkurumlari/posts/2253273901656557

1+